Ukrajina

Pomoc Ukrajině

Web Charity Česká republika - Charita pro Ukrajinu

Stránky Města Kroměříž - info o pomoci 

 Leták v PDF

Informacni_letak_KACPU_Page_1.jpg

Informacni_letak_KACPU_Page_2.jpg

 

 

Kroměřížská Radnice zřídila informační linku na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Kroměříž zřídila informační linku +420 720 066 434, na které se lidé utíkající z válkou sužované Ukrajiny dozví, kde se ubytovat a kam se obrátit s prosbou o zajištění základních životních potřeb. Na lince se uprchlíci domluví ukrajinsky, obsluhují ji totiž osoby pocházející z Ukrajiny. Radnice také na různých místech Kroměříže rozmístila letáky s informacemi o pomoci, které jsou také psány v ukrajinštině. „Nenecháme občany Ukrajiny, která čelí nesmyslné a šílené agresi ze strany Ruska, na holičkách. Prvním uprchlíkům město již ubytování zajistilo, postaráme se i o další lidi v nouzi,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Ukrajina_linka_uprchlici_.jpg

 

Lidé mohou na radnici nosit trvanlivé potraviny, drogerii a volně dostupné léky na pomoc Ukrajině

Město zřídilo ve vestibulu radnice na Velkém náměstí sběrné místo, kam mohou lidé nosit od rána úterý 1. března trvanlivé potraviny, drogerii a volně dostupné léky na pomoc uprchlíkům z válkou postižené Ukrajiny. „Zatím do našeho města míří jen jednotlivci a do Zlínského kraje desítky uprchlíků, kteří zde většinou navíc mají rodinné příslušníky a dokážou se o sebe postarat. Musíme být však připraveni na větší množství uprchlíků, kteří budou potřebovat naši pomoc. Děkuji každému, komu osud těchto lidí není lhostejný a kdo se do sbírky zapojí,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

 sbirka_Ukrajina.jpg

 

 sbirka_Ukrajina_2.jpg

 Potravinová banka - Pomoc Ukrajině

Lidé mohou v pracovní době městského úřadu nosit masové, zeleninové či jiné konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, cukr, sirup, dětskou výživu, cukrovinky, balené vody a další potraviny s delší dobou spotřeby. Z hygienických prostředků se sbírají šampony, sprchové gely, kartáčky, pasty, vlhčené ubrousky, pleny, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, toaletní papíry či papírové kapesníky.

Aktuální informace lidé najdou na internetových stránkách www.pbzk.cz. Lidé, kteří potřebují potravinovou pomoc pro uprchlíky, se mohou obrátit na telefonní číslo +420 739 075 338 nebo na e-mailovou adresu info@pbzk.cz.

 

 

JAK POMOCI UKRAJINĚ A CO MŮŽU DĚLAT - info Zlínský kraj

 

 linka1.jpg

 

 

linka2.jpg

 

 

 

Finanční pomoc

Finanční sbírku pořádá nevládní nezisková organizace Člověk v tísni. Přispět lze prostřednictvím odkazu Darujte - jednorázově - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz).

Sbírku pořádanou Charitou ČR lze podpořit zasláním libovolné částky na účet 55660022/0800, variabilní symbol 104 (více informací je na webu Charita pro Ukrajinu).

Sbírku pro Ukrajinu vyhlásil i Český červený kříž. Peníze je možné poslat na účet číslo 333999/2700, variabilní symbol 1502 (více informací je na internetových stránkách Ukrajina: další pomoc ČČK (cervenykriz.eu)).

Sbírku organizuje i česká pobočka UNICEF, Dětského fondu OSN. Více informací je na webu UNICEF pomáhá na Ukrajině | Darujme.cz.

Ukrajinu můžete finančně podpořit také prostřednictvím neziskové organizace Post Bellum, a to zasláním peněz na účet číslo 123-6318620207/010 (více informací je na internetové stránce Pomozte Ukrajině s Pamětí národa | Darujme.cz).

Přispět je možné i prostřednictvím obecně prospěšné společnosti ADRA, a to na účet 66888866/0300, variabilní symbol 500.

Sbírku pořádá také ukrajinské velvyslanectví v České republice. Více informací je na webu czechia.mfa.gov.ua nebo na facebookových stránkách velvyslanectví, viz odkaz Facebook.

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zlobice-bojanovice.cz

Registrujte se zde

 

Meteostanice Zlobice ▼

weathercloud.net

wunderground.com

 

Důležitá telefonní čísla

112 - integr. záchr. systém
155 - služba první pomoci
158 - policie
150 - ohlašovna požárů
1239 - plyn - poruchy
800 225 577 - E.ON - poruchy
573 331 271 - voda - poruchy
607 993 244 - voda - poruchy

604 338 358 - Pošta Partner

Důležitá telefonní čísla.docx (10,6KB, .docx)

Informace pro členy ČSTV

       
 
 
 
Hlasová funkce je omezena na 200 znaků
Zlobice Bojanovice