Seniorská obálka


image001.png

Seniorská obálka zachraňuje životy. Nově pomáhá i v naší obci

 

Případů, kdy seniora postihnou náhlé zdravotní potíže a musí zasahovat záchranná služba, přibývá. Často se pak stává, že člověk je v době příjezdu lékařů v bezvědomí nebo je rozrušený, nesoustředěný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v takovéto situaci vyplněná seniorská obálka.

Seniorská obálka je jednoduchý formulář, do kterého zapíšete základní údaje o svých nemocech, užívaných lécích nebo alergiích a přidáte kontakty na blízkou osobu a na svého praktického lékaře. Pokud se pak dostane do potíží, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní vše podstatné.

Při vyplňování údajů postupujte jako na semaforu – červené údaje je třeba vyplnit, žluté kolonky jsou k vyplnění doporučené a zelené jsou nepovinné. Takto vypsaný formulář umístěte do průhledného obalu a připevněte buď na vnitřní stranu vchodových dveří, nebo na ledničku. Aby karta fungovala, údaje průběžně aktualizujte, například při změně předepsaných léků.

Kromě formuláře na dveře/ledničku můžete vyplnit také menší, kapesní verzi, která se vejde do peněženky, a tam ji můžete mít neustále při sobě.

 

 

Byla spoluvytvořena projektem Senioři v krajích Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Jihomoravským krajem, především s tamní zdravotnickou záchrannou službou (ZZS) a dalšími složkami IZS v červnu 2018.

Díky projektu Senioři v krajích je distribuována po celé ČR.

Ve Zlínském kraji funguje Seniorská obálka již od roku 2019. - odkaz


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zlobice-bojanovice.cz

Registrujte se zde

 

Meteostanice Zlobice ▼

weathercloud.net

wunderground.com

 

Důležitá telefonní čísla

112 - integr. záchr. systém
155 - služba první pomoci
158 - policie
150 - ohlašovna požárů
1239 - plyn - poruchy
800 225 577 - E.ON - poruchy
573 331 271 - voda - poruchy
607 993 244 - voda - poruchy

604 338 358 - Pošta Partner

Důležitá telefonní čísla.docx (10,6KB, .docx)

Informace pro členy ČSTV

       
 
 
 
Hlasová funkce je omezena na 200 znaků
Zlobice Bojanovice